5 nejkrásnějších míst USA, do kterých se zamilujete

Pokud si myslíte, že Spojené státy jsou jen ruch velkoměst a nekonečné množství lidí, tak jste na omylu. USA se svými ojedinělými přírodními krásami dokáže na několik hodin upoutat každého. Obří gejzíry, ledové jeskyně, kaňony nebo nekončící jezera-to a mnohem více může americká příroda nabídnout. Pojďte se nyní s námi podívat na 5 nejromantičtějších míst, která lze v USA navštívit. Zamilujete si je nejen vy, ale i vaše polovička, na celý život. Zabalte si věci, vyrážíme!

1)Niagarské vodopády-výlet začíná!

NA začátek naší cesty se podíváme do státu New York, do okresu Niagara County. Najdeme zde totiž jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě! Samotné vodopády jsou vlastně výsledkem soutoku tří vodopádů, které protékají Niagarskou řekou z Erijského jezera. V okolí vodopádu můžeme najít i historické památky z britsko-americké války a v samotném městě nejednu restauraci. Nejznámější atrakcí, kterou musíte zaručeně navštívit, je projížďka lodí společnosti Maid of the Mist. Loď vás zaveze až do samého středu vodopádů. Můžete tak pozorovat sílu přírody zcela obklopeni burácejícími vodopády. Dokonalá příležitost k žádosti o ruku, nemyslíte?

Niagarské Vodopády, Vodní Energie, Mlha, Příroda

2)Savannah a film o nekončící lásce

Přesouváme se na jihovýchod Spojených států amerických do státu Georgia. Nalezneme tam totiž kouzelné místo, které snad viděl každý-natáčel se tam proslulý Forrest Gump! Kromě historického města (které je nejstarším městem ve státě Georgia) zde nalezneme i onu polní cestu lemovanou historickým dubovými stromy, po které Forrest vždy utíkal od svých problémů. Město Savannah toho ale nabízí mnohem víc. Nádherné katedrály, chodníčky lemované stromovými korunami s dýchající historií všude okolo a výborné jižanské jídlo-to je Savannah!

3)Antelope Canyon

Jeden z nejnavštěvovanějších a vůbec nejkrásnějších kaňonů v USA-to je Antelope Canyon. Jeho výjimečnost tkví především v jeho jedinečnosti. Miliony let voda omývala kámen a vytvořila nádherný štěrbinový kaňon zářící všemi barvami-od oranžové až po fialovou. V okolí kaňonu najdeme také krásné jezero Power, na kterém si můžete udělat romantickou vyjížďku na loďce, nebo desítky kilometrů dlouhý potok Antelope Creek, jako stvořený pro romantickou procházku nebo trochu adrenalinu v podobě raftingového sjíždění. Nedaleko od kaňonu se také nachází městečko Page, ve kterém můžete ochutnat pravé americké BBQ.

Antelope Canyon, Pískovec, Kaňon, Arizona, Patice

4)Národní park Redwood

Pokud jste si mysleli, že deštné pralesy jsou jen záležitostí Asie, tak budete koukat-nalezneme je totiž i v Americe. Mimo to se v samotném parku nacházejí nejrůznější množství ohrožených druhů rostlin a živočichů, jako je například lachtan ušatý. Největší atrakcí jsou však několik desítek metrů vysoké sekvoje-největší stromy na světě. Americký národní park Redwood je znám také z mnoha filmů, jako je StarWars nebo Jurský park. Kdo na tomto místě nebyl, jako by nežil.

Sequoia, Les, Sekvoje, Obří Sekvoje, Mamutí Strom

5) Jezero Tahoe

Posledním místem, které spolu navštívíme a zároveň nejkrásnějším městem z výše jmenovaných je jezero Tahoe.Ohromující příroda v srdci pohoří Sierra Nevada-to je jezero Tahoe, označované za nejkrásnější jezero Ameriky. V jeho okolí se nachází několik lyžařských sjezdovek, lezeckých stěn nebo cyklistických tras. Takže pokud si chcete užít nádhernou přírodu a trochu si zasportovat, jezero Tahoe vás nadchne. Na své si přijdou i fanoušci nejrůznějších loterií a sázek-kousek od vodopádů ve městě Stateline se nachází množství kasín. K jezeru se navíc člověk dostane pohodlně autem, protože celé USA je protkáno sítí dálnic.

Jezero Tahoe, Kalifornie, Hora, Les, Usa, Dovolená

Co lze dělat u jezera Tahoe?

  • Rybaření v samotném jezeře
  • Snowboarding, lyžování
  • Navštívit kasíno ve městě Stateline
  • Projet se 270 km dlouhou cyklistickou trasou
  • Potápět se
  • Udělat si romantickou plavbu po jezeře

Ještě než vyrazíte, budete si muset požádat o povolení ke vstupu do země. Není to už vízum v klasickém slova smyslu, ale povolení Esta. Více se dozvíte když kliknete na vízum USA.

Nyní nezbývá než popřát šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

Napsat komentář