Slyšeli jste už o PPC?

Online svět a dnešní doba milují angličtinu. Proto je i PPC zkratka z anglického Pay Per Click a znamená doslova platba za kliknutí a díky tomu je považována za formu placené internetové reklamy ve formě postranních bannerů a odkazů. Inzerent však neplatí pokaždé, když se reklama na webu zobrazí, ale pouze ve chvíli, kdy na ní návštěvník klikne. Proto označení „Pay Per Click“.

Podívejte se na toto video o PPC reklamě. Je sice v angličtině, ale ta je stejně univerzálním jazykem reklamy takže hybaj na video:

Obvykle se nastavuje tzv. maximální cena za proklik, která nikdy není překročena. Samotnou cenu prokliku určují a ve značné míře ovlivňují klíčová slova a místo, na kterém se reklama zobrazí. Liší se tím např. od SEO, které je teroeticky traffic zdarma.

Výhody PPC

Díky PPC reklamám mohou eshopy přesněji cílit na své potenciální zákazníky. Nastavit je zde možné klíčová slova, region, ve kterém se čtenář nachází, jeho pohlaví, věk nebo zájmy. Eshop si sám může stanovit výši rozpočtu pro své reklamy a jednoduše získávat měřitelné výsledky. Tyto výsledky je možné vidět ihned po spuštění reklamy a je možné dostat eshop na první pozice ve vyhledávačích během velmi krátké doby! PPC reklamy v neposlední řadě také zvyšují povědomí o značce či službě. Je maximálně flexibilní! Každou změnu či úpravu slevy nebo akce provedete snadno a rychle. Nemusíte čekat obvyklých několik hodin, než se změny „propíší“. Pouze kliknete, změníte, potvrdíte a je hotovo!

Známé i neznámé systémy

Věděli jste, že mezi PPC systémy patří například Facebook, Instagram, LinkedIn i Pinterest nebo Spotify? Světově je pravděpodobně nejrozšířenější Google Ads a v našem malém českém rybníčku je to Sklik od Seznamu.

Více PPC, více zákazníků

Podnikatelé na celém světě hledají způsoby, jak přilákat nové platící zákazníky. PPC reklamy jsou skvělým pomocníkem, který nestojí moc času ani peněz. PPC kampaně velmi rádi spravují specializované agentury nebo jednotlivci, kteří si samozřejmě účtují tučné provize. Před rozhodnutím, zda svěřit PPC reklamu externí firmě, důkladně promyslete finanční náročnost.

Není tajemstvím, že PPC kampaně zvládne spravovat jednotlivec i firma sama, bez nutnosti placení nesmyslných poplatků externím pracovníkům. V dnešní době nabízí Seznam.cz vzdělávací články a videa, Google Ads poskytuje Google Ads Editor. Množství videí poskytuje i starý dobrý Youtube. není ale všechno zlato, co se třpytí. Chce to obezřetnost. Dnešní doba už není ani tak o tom umět najít informace ale spíše o tom, umět odfiltrovat devadesát devět procent neužitečného šumu, který se na vás bude valit. POchopitelně, když se reklamu naučili dělat zaměstnanci reklamních agentur, není žádný důvod, abyste se vy nenaučili to samé.